Znáte pohoří Atlas nedaleko Sahary?

Znáte pohoří Atlas nedaleko Sahary?

Atlas, vysoké pohoří, které se táhne délkou 2400 kilometrů přes Maroko, Alžírsko a Tunis. Nejvyšší vrchol Džabal Tubkal, se svou výškou 4 167 m, láká mnohé horolezce a skialpinisty, ke zdolání jeho vrcholu. Je známé také především díky skvělým trasám pro vysokohorskou turistiku. Toto pohoří je rozděleno na Vysoký, Saharský a Malý Atlas, přičemž Vysoký Atlas je nejvyšší a turisticky nejatraktivnější. Pohoří odděluje Saharu od Středozemního moře a Atlantiku. V zimním období na vrcholcích klesají teploty hluboko pod bod mrazu. A tak není divu, že kousek od nejvyšší hory vzniklo jedno ze tří nejlepších lyžařských středisek Maroka, Oukaimeden.
maroko la kasbah


Nám je Maroko známé spíše letními dovolenými a prosluněnými plážemi. Marocké království leží při pobřeží Atlantského oceánu a Středozemního moře. Jedná se o cestovatelsky velmi zajímavou zemi a láká právě na letní dovolené. Přitom střední část pohoří je poměrně nedotknutá turisty, atraktivních míst a vrcholů pro cestovatele je tu opravdu hodně. Je to dáno poměrně řídkým osídlením, ale protože tato oblast je bohatá na srážky, je zde hodně hustých a zelených lesů ve výškách přes 2500 metrů. Odtud je známý hlavně cedr atlaský, blízký příbuzný našeho modřínu.
mraky na horách


Maroko láká mnoho návštěvníků na architektonické památky i nedotčenou přírodu. Je zde také mnoho atraktivních měst, které skutečně stojí za to poznat, jako například dvě hodiny jízdy od nejvyšší hory, město Marrakéš. Další turisticky zajímavá města jsou třeba Casablanca, Tanger, Agadir.
maroko hory


Pohoří Atlas obývají původní obyvatelé Berbeři, jejich vesničky s hliněnými domky a plochou střechou jsou stále velmi tradiční a představují turistům tradiční Berberskou kulturu. Na stráních pohoří obdělávají svá políčka, pěstují zde mandle, meruňky, granátová jablka a fíky.  Jsou velmi pohostinní a turisty zvou do svých skromných příbytků třeba na mátový čaj.


Atlas, vysoké pohoří, které se táhne délkou 2400 kilometrů přes Maroko, Alžírsko a Tunis. Nejvyšší vrchol Džabal Tubkal, se svou výškou 4 167 m, láká mnohé horolezce a skialpinisty, ke zdolání jeho vrcholu. Je známé také především díky skvělým trasám pro vysokohorskou turistiku. Toto pohoří je rozděleno na Vysoký, Saharský a Malý Atlas, přičemž Vysoký Atlas je…