Výhodné bydlení. Nejen po finanční stránce

Výhodné bydlení. Nejen po finanční stránce

Kdo si dnes chce koupit bydlení do osobního vlastnictví, musí mít buďto hodně našetřeno, nebo se zadlužit díky hypotéky na dlouhá léta dopředu.

Výhodné bydlení. Nejen po finanční stránce

Koupit si bydlení v nějakém větším městě znamená utratit pár milionů. Tedy alespoň v případě, že nechcete bydlet v maličké garsonce. Ovšem i ty už mohou stát klidně i přes milion. V Praze, Plzni nebo v Brně je to zcela normální a do menších měst tento trend rovněž míří. Tam jsou sice byty pořád ještě o dost levnější, ale je potřeba si rovněž uvědomit, že tomu odpovídají i platy tamních obyvatel. Dá se tedy říci, že co se obytných nemovitostí týče, je v českých zemích draho skutečně všude.

Domek na prode

Není tak divu, že lidé, kteří nemají šanci získat u banky výhodnou hypotéku, raději volí řešení v podobě bydlení v podnájmu. Ještě donedávna to byla záležitost pouze mladých lidí, kteří ještě neví pořádně co se životem, ale dnes již takto bydlení i ostřílení čtyřicátníci, a to poměrně běžně. Nic jiného jim ale nezbývá. Nebo že by ano? Do jisté míry tu opravdu ještě jedna možnost je, a není úplně neschůdná. Tou možností jsou mobilní dřevěné domy.

Důvodem, proč jít zrovna do takovéhoto bydlení, nemusí být jenom cena, a která je docela nízká, ale i třeba i vnitřní vybavení. Lidé, kteří toho příliš mnoho nemají, myšleno, co se interiérového zařízení týče, se mohou nastěhovat okamžitě a bydlet si prakticky na stejné úrovni, jako lidé s plně zařízenými domy. Vše totiž v mobilních domcích nové generace najdou. A to nejen nábytek, ale třeba i některé nezbytné elektrospotřebiče, kupříkladu mikrovlnou troubu, případně rychlovarnou konvici. Tím největším negativem je tak hlavně malá velikost. Tento druh obydlí je díky tomu i u největších verzí vhodný maximálně pro tři lidi.

Malý domek

Mohou suplovat chatku

Nikde není řečeno, že by mobilní domky měli fungovat pouze k celoročnímu bydlení. V případě, že máte pozemek na pěkném místě, třeba v těsné blízkosti lesa nebo dokonce vodní nádrže, můžete si pořídit tento druh obydlí a používat ho jako letních chatku. K takovýmto účelům navíc není potřeba kupovat nějakou novější verzi, ale bohatě stačí strohý, nicméně plně funkční model.

Kdo si dnes chce koupit bydlení do osobního vlastnictví, musí mít buďto hodně našetřeno, nebo se zadlužit díky hypotéky na dlouhá léta dopředu. Výhodné bydlení. Nejen po finanční stránce Koupit si bydlení v nějakém větším městě znamená utratit pár milionů. Tedy alespoň v případě, že nechcete bydlet v maličké garsonce. Ovšem i ty už mohou…