Toužíte po vlastním bazénu? Jak vhodný bazén vybrat a jaké jsou vaše možnosti?

Toužíte po vlastním bazénu? Jak vhodný bazén vybrat a jaké jsou vaše možnosti?

Začali jste uvažovat o tom, že si pořídíte svůj vlastní bazén? Na zahradě jistě přijde vhod malý či větší bazén. Jak ho vybrat, aby vám vyhovoval?

Toužíte po vlastním bazénu? Jak vhodný bazén vybrat a jaké jsou vaše možnosti?

Pokud budete mít vlastní bazén na zahradě, budete mít jistě mnohem příjemnější léto. Osvěžit se můžete kdykoliv, radost pak zcela jistě budou mít hlavně děti. Začínáte přemýšlet o tom, že byste si bazén skutečně pořídili? Pokud na něj máte místo, určitě neváhejte. Pokud ale budete bazén vybírat, dobře se zamyslete. Bazén samozřejmě vyžaduje vaši péči a na výběr budete mít z celé řady bazénů. Je lepší menší bazén, větší bazén, bazén zapuštěný do země nebo ten nadzemní? A co by vás mohlo při výběru ovlivnit?

pohoda u bazénu

Když chcete bazén hlavně pro děti

Bazény můžeme jednoduše rozlišit podle toho, zda jsou zapuštěné v zemi nebo, zda jsou na zemi jen položené a jsou to tedy nadzemní bazény. Cena bazénu do země je samozřejmě vždy vyšší, tyto bazény jsou větší, mají vetší objem vody, dá se v nich plavat a tak je lepší přemýšlet o jejich pořízení hlavně v případě, že máte větší zahradu a tedy i větší volný prostor. Můžeme říci, že bazény zapuštěné v zemi jsou luxusnější, samozřejmě jde o investici, ale tyto bazény mají dlouhou životnost, navíc se nemusí celé vypouštět po sezóně a i na údržbu jsou mnohdy lepší. Snadněji je vyčistíte a můžete si pomoci i vysavačem na bazény, což u malých bazénů možné není a všechno je pak pracnější.

bazén na zahradě

Jestliže ale chcete mít bazén hlavně pro děti, lepší je pořídit bazén nadzemní. Právě pro děti je to výhodnější, do nadzemních bazénů se vejde méně vody, je to tak bezpečnější a dětem bazén slouží stejně hlavně na hraní. Tyto bazény jsou i mnohem menší a tak nemusíte mít pro ně příliš velký vyhrazený prostor. Snadno se dají přemístit a kdykoliv lze bazén zase schovat.

V malém bazénu si ale nezaplavete

Určitě je podstatné to, kolik místa na bazén máte, kam jej můžete dát, ale i to, kolik peněz do něj můžete investovat. Vždy ušetříte, když bazén pořídíte nově mimo sezónu ve výprodeji. V malém bazénu si sice nezaplavete ale na osvěžení to jistě stačí, navíc pokud chcete mít bazén ihned, je lepší pořídit si bazén nadzemní. Pokud chcete bazén mít v zemi, budete si muset počkat na jeho zasazení do země a to může trvat déle.

No a nadzemní bazény se v podstatě vejdou na každou i tu nejmenší zahrádku.

Začali jste uvažovat o tom, že si pořídíte svůj vlastní bazén? Na zahradě jistě přijde vhod malý či větší bazén. Jak ho vybrat, aby vám vyhovoval? Toužíte po vlastním bazénu? Jak vhodný bazén vybrat a jaké jsou vaše možnosti? Pokud budete mít vlastní bazén na zahradě, budete mít jistě mnohem příjemnější léto. Osvěžit se můžete…