Jak ušetřit místo v bytě

Jak ušetřit místo v bytě

Bydlet v garsonce má mnoho výhod, ale i nevýhod. Pokud jste sami bez partnera a dětí, může vám stačit bydlet v jednopokojovém bytě, ušetříte za energie a nájem taky bude nižší než za třípokojový byt. Ale bydlet v garsonce, to také znamená, že musíte šetřit místem, abyste se v garsonce pohnuli a mohli také přijímat návštěvy, která třeba bude u vás chtít přespat. Chytrou vychytávkou jsou rozkládací postele, ale třeba i sklopná postel, která se zvedne a přiklopí na stěnu umí šikovně zvětši obytnou plochu pro denní žití.

Co v bytě také hodně řešíme jsou úložné prostory. Máme-li vhodnou předsíň, je efektivním řešením nechat vyrobit podél celé stěny vestavěné skříně, které pojmou všechny naše věci. Použijeme-li například skleněné dveře těchto skříní, opticky zvětšíme prostory celého bytu. Bydlení se také projasní více, než když zvolíme tmavou barvu materiálu, z kterého se skříně vyrobí.

vestavěné skříně

Je pravděpodobné, že vestavěnou skříň si budete muset nechat vyrobit přímo na míru, protože žádný byt nemá ideálně rovné stěny a může mít nejrůznější výklenky, se kterými je při navrhování a výrobě skříní potřeba počítat. Je nepravděpodobné, že byste našli sériově vyráběný nábytek, který bude pasovat přesně do vašich prostor bytu.

vestavěné skříně

Ať jste v bytě sami nebo jste početná rodina, vždy se vyplatí šetřit v bytě místem. Vzdušný byt, to je úplně jiné bydlení, než když věčně v bytě o něco zakopáváte, máte hromadu malých nepraktických skříněk, které mají nevhodné vnitřní uspořádání a tím pádem do nich nelze efektivně naskládat nejen oblečení, ale třeba i hromady hraček vašich dětí. Uspořádejte si byt a nechte si vyrobit vystavěné skříně na míru, s vnitřním uspořádáním přizpůsobeným vašim potřebám. Vysouvací šuplíky nebo policový systém, tyče pro věšáky, vše, co vám pomůže uspořádat vaše věci s minimálním požadavkem na prostor.

Bydlet v garsonce má mnoho výhod, ale i nevýhod. Pokud jste sami bez partnera a dětí, může vám stačit bydlet v jednopokojovém bytě, ušetříte za energie a nájem taky bude nižší než za třípokojový byt. Ale bydlet v garsonce, to také znamená, že musíte šetřit místem, abyste se v garsonce pohnuli a mohli také přijímat…