Topení na zimu

Topení na zimu


Asi si jen těžce povzdechnete, že se s tím nedá nic dělat. Všechno se zdražuje. Jenže, to nemáte tak docela pravdu. Cenu za vytápění, či jen za ohřev teplé vody lze samozřejmě regulovat. Nemyslím nyní tak, že přestaneme vytápět a koupat se. To ne.

Jistě máte přehled o tom, kolik protopíte za celou zimu. Je to samozřejmě o velikosti vytápěné plochy a také o tom, jak jste zvyklí. Díky naší vládě se musíte začít otužovat, ale myslím, že to nebude zase taková tragédie, jak nám líčí tisk a jiná zpravodajská média. Někdo si kapsu mastit musí, tak už to chodí, ale nemusí si ji mastit zrovna na vás.

tepelné čerpadlo

Takže, pokud máte přehled, kolik vás stálo palivo, jeho dovoz a sklízení, pokud bylo třeba, začněte přemýšlet nad změnou. Plyn všeobecně nemohu doporučit, protože každý jistě víte, jaká je situaci a ono celkově topit jím patří spíše k těm bohatším rodinám. Vy zkuste něco úplně jiného, úplně nového.

No, dobrá, zase taková novinka to není, ale dlužno přiznat, že u nás ještě tak moc rozšířená není. A je komfortní tak, že kolem toho není žádná práce. Tedy, žádné skládání do sklepa, nebo něco podobného. Vy totiž můžete topit skoro zadarmo, a to přímo ze vzduchu například. Nesmysl? Ale ne, tohle umí tepelné http://www.hotjet.cz/cs/o-tepelnych-cerpadlech/ čerpadlo.

tepelné čerpadlo

Jeho princip je ve své podstatě jednoduchý. Když pumpujete kolo, všimněte si jak se zahřeje část hustilky? Nu a stejný princip má výše zmíněné tepelné čerpadlo. V kompresoru se stlačí vzduch a tím vzniká teplo, kterým lze vytápět byt a stejně tak si lze ohřát i vodu na koupání a mytí.

Tepelná čerpadla Olomouc mají svůj web, kde se o tom všem můžete dočíst daleko více. Vám stačí jen jedno jediné kliknutí na odkaz výše zde v článku a můžete se podívat na to, oč běží. Pokud něco nepochopíte, je tam kontaktní telefon a můžete se ptát na všechno kolem. Tamější lidé jsou odborníci na slovo vzatí a rádi vám řeknou vše, co potřebujete vědět.

Asi si jen těžce povzdechnete, že se s tím nedá nic dělat. Všechno se zdražuje. Jenže, to nemáte tak docela pravdu. Cenu za vytápění, či jen za ohřev teplé vody lze samozřejmě regulovat. Nemyslím nyní tak, že přestaneme vytápět a koupat se. To ne. Jistě máte přehled o tom, kolik protopíte za celou zimu. Je…