Špatná technika

Špatná technika

Jsem ráda, že žiji v takové době, kde je technika a počítač a mobilní telefony zcela normální. Já, abych se přiznala, tak bych se bez moderní techniky opravdu neobešla. Ale ne, že bych na tom byla závislá. Tohle vůbec ne, protože já pracuji v obchodě, kde prodávám na kase a taky někdy skládám zboží. Takže s technikou skoro vůbec nepřijdu do kontaktu, když tedy pominu elektronickou pokladnu. A tady je opravdu nejlepší to, že ani nemusím počítat, kolik mám vracet peněz zákazníkům, protože elektronická pokladna to za mě všechno udělá. Perfektní vynález!  A někdy si říkám, co kdyby mi pokladna radila špatně?

Pokladny jsou různé.

Kdyby mi třeba za každý nákup radila třeba o pět korun méně? No, ono by stačilo i o korunu a potom bych na konci směny musela doplácet ze svého. Jenomže já si myslím, že tohle já bych nemusela, protože mi v obchodě máme nakázáno, že se máme spoléhat na kasu. Takže si myslím, že kdyby se kasa nějak porouchala a musela bych vracet lidem více než mám a já bych z toho nevšimla, tak bych byla z obliga.

Rozbitý mobil? Stává se.

Nebo jak by to potom bylo? Tedy alespoň doufám, protože nejenom člověk je neomylný, ale ani stroje nejsou dokonalé. Takže podle mého názoru, pokud by se něco rozbilo, tak za to by člověk nemohl, protože někdy prostě se stane nějaká chybička anebo nějaká náhoda, kdy prostě samo od sebe něco odejde. Já vím, že mnoho lidí říká, že nic samo od sebe se rozbít nemůže. Jenomže tohle není pravda. Protože znám opravdu mnoho případů, kdy se něco samo od sebe rozbilo, prostě přestalo fungovat. A nevím, čím to bylo, ale asi to byla už vada ve výrobě. S tímto člověk bohužel už nic neudělá. Technika je technika. To se nevyhýbá ani mobilním telefonům nebo taky televizi a tak dále. Všechno není podle našich představ. Ale pokud se člověk snaží a hledá kvalitu, tak se chybám většinou vyhne.

Jsem ráda, že žiji v takové době, kde je technika a počítač a mobilní telefony zcela normální. Já, abych se přiznala, tak bych se bez moderní techniky opravdu neobešla. Ale ne, že bych na tom byla závislá. Tohle vůbec ne, protože já pracuji v obchodě, kde prodávám na kase a taky někdy skládám zboží. Takže…