Tažné zařízení na Ford Galaxy pro práci i pro zábavu

Tažné zařízení na Ford Galaxy pro práci i pro zábavu

Tažná zařízení slouží především pro práci, však to znáte, potřebujete ihned dovézt tři pytle cementu, sádrokartonové desky, novou rohovou plastovou vanu, převézt nábytek na chalupu, odvézt hromadu písku atd. Tehdy je toto autopříslušenství naprosto nezbytné, a nežli se spoléhat na pronájmy nějakých transportních dodávek, nebo sázet na přepravní firmy a přizpůsobovat se jejich časům, je výhodnější zvládnout to sami. Vystačíte jen s vypůjčeným přívěsem, a někomu se vyplatí přívěs vlastní.

přívěsný vozík

S tažným zařízením na Ford Galaxy však zaznamenáte úspěch i na rekreačním poli. Kupříkladu s nosičem jízdních kol. Je to v současné době velmi sofistikované řešení, jak snadno a bez nehody přepravit bicykly i na velmi dlouhou vzdálenost. Je to výhodné zejména v tom, že samotný nosič se instaluje nízko nad zemí, tedy v dostupném místě, bez vynakládání značné námahy. Naopak střešní nosiče kol vyžadují zvedat je nad hlavu a riskovat jejich pád na střechu auta. Umístění jízdních kol za autem jen pár desítek centimetrů nad povrchem vozovky nemá prakticky žádný vliv na řízení vozu i při vyšších rychlostech, těžiště zůstává nízko a pouze se o cca půl druhého metru prodlouží jízdní souprava podobně, jako jízda s přívěsným vozíkem.

dívka s jízdním kolem na lavičce

Takto mohou přepravovat kola i ženy a začínající řidiči bez patřičných zkušeností. Na kola je také stále dobře vidět ve zpětném zrcátku, máte přehled, co se s nimi děje, a můžete ihned pružně zareagovat na nějaký karambol. To u bicyklů na střeše možné není, jste stále pod stresem a s vědomím, že nemáte o vašem nákladu žádný přehled.

Nosič kol na tažné zařízení lze využívat velmi pružně, což oceníte i na jednodenních výletech do přírody. Kola naložíte během pár minut, rychle se s nimi posunete třeba do třicet kilometrů vzdálené přírodní rezervace a poté zas kola snadno nasadíte a jedete o kus dál, nebo domů. S koly na zadních dveřích či na střeše je to venku v terénu, kde nemáte k dispozici žádnou židli ani štafle, spíše posilovací trénink, a když jste po cyklistickém výletu unaveni, rozhodně to není závidění hodná situace.

Tažná zařízení slouží především pro práci, však to znáte, potřebujete ihned dovézt tři pytle cementu, sádrokartonové desky, novou rohovou plastovou vanu, převézt nábytek na chalupu, odvézt hromadu písku atd. Tehdy je toto autopříslušenství naprosto nezbytné, a nežli se spoléhat na pronájmy nějakých transportních dodávek, nebo sázet na přepravní firmy a přizpůsobovat se jejich časům, je…