Co je to pískování a k čemu slouží?

Co je to pískování a k čemu slouží?

Pískování je čištění nebo broušení nějakého povrchu za pomocí proudu vzduchu, který je vytvářen kompresorem. Kompresor vytváří určitý tlak, který je potřebný pro proces čištění a broušení. Společně s tlakem vzduchu se k čištění používá další materiál, kterým může být voda, písek, ocelová drť a další tvrdý materiál. Tzv. pískovaček existuje několik druhů. Firmy je většinou používají v případě, že chtějí na površích upravit nebo odstranit původní barvu, dále je lze využít k vyčištění povrchu a také s nimi lze některé povrchy zdrsnit. Pískování je jedna z nejrozšířenějších metod pro odstranění rzi, starých nátěrů, nečistot nebo rzi. Nejvíce se metoda používá před aplikací nové povrchové úpravy předmětu, například před novým nátěrem.

brusný papír

A jaké jsou důvody rozšíření této metody? První předností je úspora našeho času. Pískování totiž umožní až 3x rychlejší vyčištění povrchu než kdybychom povrch čistili ručně. S vyšší rychlostí je docílena nejen časová, ale také finanční úspora. Posledním důvodem je fakt, že pískováním lze docílit různých stupňů přípravy povrchu podle přání zákazníka. Profesionálním pískování se zabývají především firmy, které k čištění a broušení používají tryskání křemičitým pískem, granátem, korundem, suchým ledem, aj.

svícen

Na trhu jsou dnes k dostání i pískovačky pro domácí kutily. Tyto hobby pískovačky jsou mobilní a jsou učeny pro všechny domácí kutily a všechny nadšence do prací v garáži či dílně. Můžete je použít při úpravě dřeva, betonu, skla, kamene, ale třeba i pro obnovu starého nábytku. Pokud se vám některé věci zdají být opotřebované, díky vyčištění tyto věci ještě nemusíte vyhazovat. Například takový hobby pískovací box se hodí pro pískování menších předmětů. Pracuje s tryskacím materiálem do 0,5 mm, je menší a dokáže pracovat s lehkým nebo středně těžkým abrazivem. Využijete ho při renovaci autodílů a starožitností a dokáže vyčistit i rezavé předměty. Starý a zrezlý svícen po babičce bude po použití pískovacího boxu jako nový.

Pískování je čištění nebo broušení nějakého povrchu za pomocí proudu vzduchu, který je vytvářen kompresorem. Kompresor vytváří určitý tlak, který je potřebný pro proces čištění a broušení. Společně s tlakem vzduchu se k čištění používá další materiál, kterým může být voda, písek, ocelová drť a další tvrdý materiál. Tzv. pískovaček existuje několik druhů. Firmy je…