Peníze a Váš charakter

Peníze a Váš charakter

Ano lidé se mění. Mění se dle situací a jejich okolností podle toho co si prožijí a co v životě zkusí. Pokud člověk, který byl vždycky chudý a o korunu nezavadil, najednou zbohatne je pochopitelné, že si svých nabytých peněz chce náležitě užít a nekouká přitom na lidi okolo. Potom záleží jestli je to jednorázové obohacení, nebo je to obohacení trvalejšího rázu.
 různé bankovky
Pokud jde o jednorázové obohace, například výhru nebo dědictví, pak si jej člověk chce užít, ale nijak mu tahle situace osobnost nezmění. Peníze si užije, ale pokud je rozumný, tak si nechává v záloze většinuu nabytých peněz na horší časy.
 
Složitější situace nastává, pokud se člověku dostává většího obnosu pravidelně. Byť jeho zásluhou například vysokým platem, nebo díky bohatým rodičům. Tito lidé potom koukají na ostatní lidi skrz prsty a myslí si, že oni jsou někdo. Myslí si, že si mohou dovolit všechno a nic na světě není co by si nemohli dovolit koupit za peníze. Podle toho se také chovají bezohledně a tvrdě si jdou za svým Díky penězům získávájí l idé vyšší sebevědomí. Kupují si drahá auta, oblečení a jedí v luxusních restauracích.
 
Ovšem pochopytelně nemůžeme házet všechny lidi do jednoho pytle. Žijí mezi námi lidé, kteří mají na účtech miliony a pravidelně chodí do zaměstnání. Tito lidé se nechlubí svými penězi a nemají nejmenší zájem na tom aby to někdo věděl. Jednou ročně si zajedou na dovolenou, koupí si pěkné auto a žijí normální život.
 mince na bankovkách
A jak se říká, s jídlem roste chuť. Pokud člověk přišel na způsob jak si vydělat pěkné peníze tak neví kdy skončit. Potom známe lidi, většinou živnostníky a podnikatele, kteří v práci tráví veškerý svůj čas. Jen aby vydělaly co nejvíc peněz. Ano, někdy to tak musí být, v případě kdy se jedná o přežití firmy. Ale jakmile tohle riziko ustane, pak většinou tenhle způsob života člověku zůstane.
 
Ano podle mého názoru peníze člověka změní ať je to v kladném slova smyslu či v záporném.

Ano lidé se mění. Mění se dle situací a jejich okolností podle toho co si prožijí a co v životě zkusí. Pokud člověk, který byl vždycky chudý a o korunu nezavadil, najednou zbohatne je pochopitelné, že si svých nabytých peněz chce náležitě užít a nekouká přitom na lidi okolo. Potom záleží jestli je to jednorázové…