Otužováním proti nemocem

Otužováním proti nemocem

Zima to je prevít, co se zdraví týče. Ne, že byste nemohli onemocnět chřipkou nebo nachlazením i v létě, ale v zimě je to u některých lidí skoro stoprocentní. Můžete se nechat očkovat, můžete se dopovat vitamíny a různými podpůrnými preparáty a stojí vás to poměrně dost peněz.

sníh

U dětí se tvrdí, že jsou nemocné, jen co přijdou do školky a do školy. Rodina si pak nemoci předává ze člena na člena a nemůže se ze zdravotních problémů třeba několik týdnů dostat. Přitom většina domácností dělá jednu zásadní chybu, která hraje u rizika onemocnění poměrně podstatnou roli. Neotužuje se.
Mnoho lidí si se slovem otužilec spojuje člověka v plavkách skákajícího prvního ledna někde do zpola zamrzlé řeky. Ano, to jsou také otužilci, ale proč jít hned do extrémů.

Jak začít?

·         Topení
Podívejte se, jakou máte doma nastavenou teplotu. V obytné místnosti by vám mělo stačit 20°C, maximálně 22°C. V místnosti, kde spíte, kolem 18°C. Hlavně v panelových bytech bývají tyto teploty často překračovány. Má to za následek nejen špatný spánek, ale i sklon k onemocnění.

·         Saunování
Jedna z oblíbených možností upevňování imunity. Pokud nemáte saunu rovnou doma, zkuste alespoň jednou týdně navštěvovat tu veřejnou a veďte k tomu i své děti. Ale nejdříve se informujte o zásadách správného saunování. Spousta lidí to totiž dělá špatně.

·         Studená sprcha
Je to naprosto banální věc, ale velmi účinná. Nemusíte se hned sprchovat studenou vodou celí, stačí třeba jen chvíli šlapat nohama ve škopku se studenou vodou, případně střídat teplou a studenou. Bude vám pak krásně teplo, prokrví se vám pokožka a zocelíte své zdraví.

nemoc

·         Pobyt venku
Opomíjíme pravidelné procházky na čerstvém vzduchu a to za každého počasí. Když týden nevytáhnete paty z domu a pohybujete se jen po kancelářích a v autě, tak se nedivte, že na vás skočí první rýma a kašel, které potkáte.

·         Teplé oblečení
Hodně lidí se příliš teple obléká a co je horší, navléká do zbytečně moc vrstev i své děti. 

Zima to je prevít, co se zdraví týče. Ne, že byste nemohli onemocnět chřipkou nebo nachlazením i v létě, ale v zimě je to u některých lidí skoro stoprocentní. Můžete se nechat očkovat, můžete se dopovat vitamíny a různými podpůrnými preparáty a stojí vás to poměrně dost peněz. U dětí se tvrdí, že jsou nemocné, jen co…