Pasti na peníze

Pasti na peníze

Restaurace
Největšími pastmi na peníze nejsou kupodivu ani tak občasné večeře, ale naše každodenní návyky. Kupujete si každé ráno kávu na cestě do práce. Nezdá se to, ale jen tenhle návyk vás vyjde na pár stokorun měsíčně. Nebo když si každý den objednáte dovážku jídla, místo abyste se zvedli a pro jídlo si došli. Tohle jsou přesně zvyky, které lze snadno odstranit. Uvařte si kávu doma a vezměte si ji do práce v termohrnku (který mimochodem vypadá daleko lépe než milióntý papírový šálek a je daleko ekologičtější) a oběd si přineste v krabičce.
 káva v kelímku
Kadeřník, kosmetička
Dejte šanci učňům. Jistě, pro svatbu nebo pro maturitní ples to asi nebude to pravé, ale pokud potřebujete každý měsíc přistřihnout konečky, upravit mikádo nebo opravit upadlý nehet, tak to studenti odborných škol v klidu zvládnou. Oni získají praxi, a vy získáte to, co potřebujete, za velmi přijatelnou cenu. Nebo se poptejte ve svém okolí, možná někdo zná talentovaného kadeřníka nebo nehtařku.
 
Streamovací služby
Platíte si účet pro jednoho, protože nemáte s kým ho sdílet? Zkuste sehnat skupinu spolehlivých kamarádů a domluvte se na společném účtu. Protože díky tomu bude každý z vás platit méně, než kdybyste si platili každý individuální účet. Jen si dejte pozor, abyste účet sdíleli s těmi, s nimiž jste ochotni sdílet své sledovací návyky. Nechcete, aby vás někdo soudil za to, kolik Degrassi za večer zvládnete.
 belgické hranolky
Jenom jednou
Naučte se využívat služeb půjčoven. Většina lidí má ve zvyku využívat je například pro obleky nebo svatební oblečení, ale půjčit si můžete například i oblečení na důležitý pohovor, pokud nevíte, jestli místo dostanete. Existují například i půjčovny nářadí, díky kterým si nemusíte kupovat věci, které byste použili jednou v životě. Nebo si můžete půjčit i cizího mazlíčka, díky tomu se někdo nemusí obávat o venčení, a vy si užijete nějaký čas s chlupáčem, i když ho nemůžete mít doma.

Restaurace Největšími pastmi na peníze nejsou kupodivu ani tak občasné večeře, ale naše každodenní návyky. Kupujete si každé ráno kávu na cestě do práce. Nezdá se to, ale jen tenhle návyk vás vyjde na pár stokorun měsíčně. Nebo když si každý den objednáte dovážku jídla, místo abyste se zvedli a pro jídlo si došli. Tohle…