Prožívá vaše dítě první lásku?

Prožívá vaše dítě první lásku?

My dospělí to máme dané, že nás přirozeně přitahují protějšky, o které se pochopitelně zajímáme. Ale i děti mají city, ve kterých mají někdy zmatek a už v útlém věku se můžou prát s citovým rozpoložením jakým je první zamilovanost.
Citům se není lehké vždy ubránit a takové dítě těžko potlačí situaci, která je pro něho nová a neznámá. Může být popletené ze stavu, který prožívá a je na vás, abyste mu pomohli pochopit, co se vlastně děje, a jak se s tím má vypořádat.
děti a kytička

Poznáte, když je vaše dítě zamilované?

Pocit zamilovanosti a jeho nával nejen pocitů, ale i činů je nám dospělým nebo celkově rodičům dobře známý. Poznat, že se s vaším malým nevinným dítětem něco děje, byste měli okamžitě.
·        Nepříčetné chování.
·        Odstrkování rodičů.
·        Emoční rozpoložení.
·        Mrzutost a špatná nálada.
·        Potřeba být chvíli sám a přemýšlet.
To vše jsou jasné signály toho, že vaše dítě prožívá první lásku a neví si s ní rady. Těžší je to v situaci, kdy se jedná o lásku platonickou, a jelikož děti nechtějí dávat najevo své city, musí se s nimi poprat po svém převážně samy v sobě.

Nabídněte mu pomoc a váš pohled na věc

Vysvětlit vašemu dítěti, že se ani zdaleka nejedná o lásku na celý život a s velkou pravděpodobností ani o jedinou, byste rozhodně měli, ať se mu to líbí nebo ne. Buďte si jistí, že to tak snadno nepochopí a patrně vám nebude ani věřit, ale váš pohled na jeho prožívání zamilovanosti, by mu neměl uniknout.
Případně mu pomozte, aby se osmělilo a řeklo svému objektu lásky to, že se mu líbí. I špatná první zkušenost v podobě odmítnutí mu bude dobrou zkušeností do budoucna, že co se týče lásky – nejde vše tak snadno!
ruce zamilovaných

Kdy ho seznámit se sexuální výchovou?

Vaše dítě by tak nějak s nástupem staršího věku, mělo být obeznámené s tím, jak přicházejí děti na svět. Dobré je mu jednoduše a ne příliš do detailů vysvětlit, že když se mají dva lidi rádi, časem přijde na svět miminko. Představu by mělo mít i o rozdílech mezi oběma pohlavími, aby dokázalo lépe pochopit skutečnost, jak to vše probíhá.
Starším dětem byste už měli dát i rady a říct jim něco o první zkušenosti se sexuálním stykem, kterému se stejně dřív nebo později nevyhnou. Zdůrazněte jim to, jakou zodpovědnost sexuální aktivita přináší, a že by měli dbát na vhodnou formu ochrany.

My dospělí to máme dané, že nás přirozeně přitahují protějšky, o které se pochopitelně zajímáme. Ale i děti mají city, ve kterých mají někdy zmatek a už v útlém věku se můžou prát s citovým rozpoložením jakým je první zamilovanost. Citům se není lehké vždy ubránit a takové dítě těžko potlačí situaci, která je pro…