Což tak pobýt na zámku?

Což tak pobýt na zámku?

V dnešní době bydlíme v naprosté většině případů v nějakém tom obyčejném bytě nebo nanejvýš v rodinném domku či vile. Je to naprosto normální, protože to tak prostě u nás chodí. A kdo by z této normy vybočoval, nebyl by přijímán jako ostatním rovný, ať už by šlo o bezdomovce nocujícího pod mostem nebo naopak nějakého učiněného hradního pána.
pohádkový zámek
Žijeme tedy ve svých bytech či docela obyčejných domech a jsme s tím tu více a tu méně spokojeni. Nebo aspoň smířeni.
Ale přesto se mezi námi vyskytuje i nemálo těch, kdo chtějí aspoň čas od času vybočit z této rutiny. Ne, netouží prožít pár dní v pozici bezdomovce, žijícího svůj všední život někde na trase nádraží – ulice – popelnice – teplovod, ale po pravém opaku. Tedy po alespoň několika dnech, kdy by se proměnili v zámecké pány, v nějakou tu šlechtu.
Kdo by si nechtěl – ač už dospělý – zahrát třeba na nějakého toho krále nebo princeznu, že?
A proč by vlastně ne? Žijeme přece v době, kdy už si to může dovolit leckdo z nás. A právě pro ty, kdo po tomto nezvladatelně prahnou, je tu i nejedna možnost .
Pokud chce našinec něco takového opravdu zažít, má pro to u nás překvapivě mnoho možností. Protože ubytování na zámku se u nás nabízí leckde. Třeba v hotelech na zámcích Nový Světlov, Hrubá Skála, Potštejn, Sobotín, Berchtold, Zbiroh nebo Hrádek u Sušice, jež patří mezi ty u nás nejnavštěvovanější, ale klidně i jinde.
zámek fontainebleau
Jsou u nás zámky, které slouží jako muzea i hotely současně, jsou tu ale i ty, které již byly přeměněny v ryzí hotely. A zatímco v těch prvně zmíněných jsou ubytovaní hosté víceméně pouze snášeni, v těch druhých bývají vesměs opečováváni.
Člověk si na takovém zámku užívá romantiky, nádechu historie, bývají tu ale i prvotřídní restaurace či zámecké wellness a další služby zpříjemňující takovým ‚zámeckým pánům‘ (a pochopitelně i dámám) život.
Z čehož logicky vyplývá i to, že jsou podobné pobyty nejednou typické právě pro ty, kdo po romantice a luxusu prahnou nejvíce, tedy pro (budoucí) novomanžele, kteří si v těchto luxusních prostorách mohou odbýt i svou romantickou svatbu, pro ty, kdo jsou spolu teprve krátce a chtějí si tak dopřávat nerušené lásky uprostřed vší té nádhery, ale klidně i pro ty, kdo jsou spolu sice už dlouho, ale přesto svůj vztah touží alespoň čas od času něčím ozvláštnit.
A proč by si to nedopřáli, že? Když už dnes mohou bydlet na zámku, aniž by museli napřed nezbytně být ‚von‘.

V dnešní době bydlíme v naprosté většině případů v nějakém tom obyčejném bytě nebo nanejvýš v rodinném domku či vile. Je to naprosto normální, protože to tak prostě u nás chodí. A kdo by z této normy vybočoval, nebyl by přijímán jako ostatním rovný, ať už by šlo o bezdomovce nocujícího pod mostem nebo naopak…