Luciana Mancini, L’Arpegiata – Montilla

Luciana Mancini, L’Arpegiata – Montilla

Je tomu již pár let, co jsem na internetu objevil velice povedenou nahrávku skupiny L’Arpeggiata. Po čase jsem našel i jejich videoklipy. Ten, o kterém Vám rád něco napíšu je jedním z těch, které muziku dělají muzikou. A to i tu z dávných dob, která pod prsty kapely hraje charakterem španělského muzikanta, kterému je hudba nad bohatství světa.

struny kytary

Umělci vystupující na pódiu jsou přímo nadšení, že mohou zprostředkovat zážitek z tohoto krásného lidového kousku. Je jich veliké množství, a přesto zní celá kapela jako jeden muž, který doprovází zpěvačku Lucianu Mancini při jejím rázném a dech beroucím výkonu. Předně bych rád ocenil hráče na kontrabas, který vyhrává dunivě hravé tóny a dává tak celému tělesu živý charakter. Co se týče ostatních nástrojů, je jich veliké množství, ale jsou tak dobře rytmicky i intonačně sladěny, že působí celistvým muzikálním dojmem.

K výkonu muzikantů dodává správný šmrnc i tanečnice, která sice místy působí jako smyslu zbavená čarodějnice, ale v rámci tohoto vystoupení je skvělým doplňkem sdělení, které Montilla v provedení kapely předává.

Samotná zpěvačka je otevřená publiku celým svým srdcem a svým jedinečným způsobem vlévá živou krev do žil posluchačům, stejně jako celé doprovodné těleso. Barva hlasu Luciany je tak podmanivá a zcela v harmonii s předváděným hudebním kouskem, že kdybych nevěděl jak stará je tato píseň, myslel bych si, že je jí psána na míru.
zemědělské pozemky

Každý dochovaný kus hudební historie je cenným pramenem pro jakéhokoliv posluchače, protože je jistě zajímavé poznat, jak se bavili naši předchůdci. Montilla v podání kapely L’Arpeggiata a pěvkyně Luciany Mancini je však mnohem více než jen kus historie. Je to kus života, který proudí těmto hudebníkům v žilách. Díky jejich báječné souhře si tak můžeme poslechnout hudebně živé, hráčsky mistrně provedené a posluchači oceňované vystoupení kousku živé španělské historie.

Je tomu již pár let, co jsem na internetu objevil velice povedenou nahrávku skupiny L’Arpeggiata. Po čase jsem našel i jejich videoklipy. Ten, o kterém Vám rád něco napíšu je jedním z těch, které muziku dělají muzikou. A to i tu z dávných dob, která pod prsty kapely hraje charakterem španělského muzikanta, kterému je hudba nad bohatství…