Co vám pomůže dosáhnout mladistvějšího vzhledu?

Co vám pomůže dosáhnout mladistvějšího vzhledu?

Ačkoliv věk jako číslo je absolutně neměnný, u spousty lidí jej jen velmi těžko odhadnete. Někteří vypadají už ve třiceti letech jako vysloužilí padesátníci, jiní zase zvládají klamat tělem, a těžko byste odhadli, že je jim šedesát, a ne čtyřicet. Ačkoliv na tom má velký podíl genetika, jsou zde věci, kterými můžeme stárnutí ovlivnit, a výrazně jej zpomalit. Jak?

tablety na listu

Kolagen

Kolagen je základní stavební složkou pojivových tkání, a jeho účinky působí tak, že udržuje pleť pružnou, mladistvou, a zbraňuje tvorbě vrásek. Přibližně prvních dvacet pět let života si jej naše tělo vytváří samo v plné míře, avšak poté už méně. Pak tedy nastává otázka, jak doplnit kolagen? Můžeme si volit stravu bohatou na kolagen, a doplňovat jej touto cestou. Je to však náročné, jelikož bychom museli přebudovat celý jídelníček, a i tak bychom možná nezískali dostatečnou denní dávku kolagenu k doplnění, která se pohybuje v závislosti na jednotlivci mezi 5000mg až 15 000mg denně. Další možností jsou pak doplňky stravy, avšak i zde je nutné koukat na složení, a obsah kolagenu v jedné dávce. Tablety například nemohou obsáhnout dostatečné množství kolagenu, jelikož by musely být příliš velké, a člověk by je jen těžko polykal. Ideální jsou pak kolagenové nápoje, které lze sehnat jako prášek rozpustný ve vodě, či již hotové.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová má úžasnou schopnost zadržovat vodu mezi buňkami, čímž se jí daří vytvářet elastická kolagenová vlákna. Jejím efektem je ve výsledku to, že zpevňuje pleť, a činí ji o poznání pružnější. Sežnete ji pak jako doplněk stravy rozpustný ve vodě, nebo ve formě různých sér a krémů, které je dobré užívat denně.

žluté kapsle

Zinek

O tom že je zinek prospěšný, víme nejspíš všichni. Nejenže je však prospěšný pro podporu imunitního systému, ale pomáhá udržet správný stav kostem, vlasům, nehtům, a dokonce i pokožce. Zinek seženete jako doplněk stravy v každé lékárně.

Vitamín C

Vitamín C je velmi důležitý pro normální fungování lidského těla, a je zdraví prospěšný. Má úžasné účinky jako pro naši nervovou soustavu, energii, a mnoho dalšího, ale pomáhá tělu produkovat, a správně zpracovávat kolagen, tudíž nám pomáhá vypadat mladší, a cítit se svěžejší. Vitamín C naleznete v mnohém ovoci, ale také jako doplněk stravy, který snadno zakoupíte v lékárně.

Ačkoliv věk jako číslo je absolutně neměnný, u spousty lidí jej jen velmi těžko odhadnete. Někteří vypadají už ve třiceti letech jako vysloužilí padesátníci, jiní zase zvládají klamat tělem, a těžko byste odhadli, že je jim šedesát, a ne čtyřicet. Ačkoliv na tom má velký podíl genetika, jsou zde věci, kterými můžeme stárnutí ovlivnit, a…