Jak zjistit, zda je voda ve vašem bazénu skutečně čistá

Jak zjistit, zda je voda ve vašem bazénu skutečně čistá

Každý, kdo v létě používá domácí bazén, by se měl ujistit, zda je voda v něm v naprostém pořádku pro koupání. Špatné dávkování bazénové chemie, či naopak její nepoužití, mohou vést k nežádoucím účinkům na vašem zdraví. Jaké to jsou, a jak vám mohou pomoci bazénové testery https://www.chlorito.cz/tester-bazenove-vody.

testování vody

Příliš velké množství chloru v bazénu

Někteří lidé věří, že když přidají do bazénu větší množství chemie, než je doporučeno, je to taková pojistka. Chlor ve větším množstvím totiž může způsobovat alergické projevy i těm, kdo na něj nejsou alergičtí. Mezi ně pak patří například vysušená, a zestárlá pokožka, zarudlé oči, či řídnoucí a padající vlasy.

Bez chemie

Pokud jste se rozhodli, že letos ve svém bazénu nepoužijete žádnou bazénovou chemii, budete brzy litovat. Voda, kterou napouštíte do bazénu má tendenci se začít kazit, a po nějaké době se na dně bazénu začnou tvořit sladkovodní řasy, a zelený kal. Mimo to však chemie chrání před tím, abyste si s ostatními vyměňovali bacily a bakterie, které se ve vodě hojně množí, a tak infikují každého, kdo se přijde do bazénu ochladit.

kapka vody

Správná volba chemie, a dávkování

Se správnou volbou bazénové chemie vám pomohou prodejci, kteří již mají s tímto zkušenosti. Dávkování si pak snadno přečtete na obalu, a spočítáte si jej na objem vody ve vašem bazéně. Pro správné dávkování také můžete využít bazénové dávkovače, jako třeba plovák.

Testování

Na testování ph vody ve vašem bazénu hned nemusíte volat odborníky, protože testery si snadno zakoupíte. Volit si pak můžete mezi testery tabletovými, které fungují tak, že odeberete trošku vody z bazénu do testovací nádobky, přidáte tabletu, a dle zbarvení vody zjistíte stupnici ph. Podobným způsobem pak fungují i testery kapkové. Nejsnazším způsobem testování vody jsou pak testery proužkové, které stačí na určitou dobu ponořit přímo do vody v bazéně, a po chvíli se vám ukáže hodnota ph.

Každý, kdo v létě používá domácí bazén, by se měl ujistit, zda je voda v něm v naprostém pořádku pro koupání. Špatné dávkování bazénové chemie, či naopak její nepoužití, mohou vést k nežádoucím účinkům na vašem zdraví. Jaké to jsou, a jak vám mohou pomoci bazénové testery https://www.chlorito.cz/tester-bazenove-vody. Příliš velké množství chloru v bazénu Někteří…