Venkovní dlažba z kamene je ozdobou každého domu

Venkovní dlažba z kamene je ozdobou každého domu


Dá se na ní dívat

Dokážete si představit, že by stavitelé hradů ve středověku dali přednost nádvoří vybudovanému z betonové zámkové dlažby, kdyby jí měli k dispozici? Možná, že ano, ale je také velmi pravděpodobné, že by je nedokázala uspokojit jak po praktické stránce, s ohledem na omezenou životnost, tak i kvůli estetickému vzhledu. Beton a kámen zkrátka nelze srovnávat a kamenné zídky, dlažby a obklady jsou v tomto ohledu nepřekonatelné.

kamenná stavba

Kamenům nelze upřít jejich osobité vyjádření, nespoutanou krásu, ať už si je ukládáte do poličky jako sběratelé minerálů či polodrahokamů, anebo s nimi počítáte do podoby dlažby v interiéru nebo venku za domem. Venkovní dlažba z kamene vtiskne každé zahradě jedinečný ráz, nenapodobitelný, neboť každý kámen má jinou strukturu a není vyrobený podle šablony, jak se to provádí např. u zmiňovaných betonových dlažebních segmentů.

Příjemně hřeje a neublíží vám

Těch pozitivních vlastností přírodního kamene je celá řada, připomeňme například značnou pevnost, tvrdost, odolnost vůči opotřebení i povětrnostním vlivům a erozi, ovšem přece jen bychom rádi vyzdvihli naši přirozenou touhu projít se po kamenech jen tak, odložit obuv a využít čistě přírodního, nesyntetického povrchu k dokonalé, hluboké relaxaci a meditaci.

kameny v přírodě

Kameny lákají k vyzutí a našlapování naboso lidstvo již odnepaměti, absorbují sluneční záření a předávají jej obnažených chodidlům jako zdroj energie. Můžeme se jimi nabíjet a urychlit tělesnou regeneraci, zlepšit náladu a lépe čelit všudypřítomnému stresu. Kameny na zahradě ve formě chodníčků jsou vlastně jakousi přirozenou reflexní terapií, můžeme ji mít doma každý den, tedy užívat jí především v teplém období roku. A jestliže byste rádi něco podobného prožívali i v zimě, lze položit kamennou dlažbu i v interiéru jako krycí vrstvu podlahového vytápění.

Dá se na ní dívat Dokážete si představit, že by stavitelé hradů ve středověku dali přednost nádvoří vybudovanému z betonové zámkové dlažby, kdyby jí měli k dispozici? Možná, že ano, ale je také velmi pravděpodobné, že by je nedokázala uspokojit jak po praktické stránce, s ohledem na omezenou životnost, tak i kvůli estetickému vzhledu. Beton…