Péče o WC

Péče o WC

I když máte nespočet povinností, práce nad hlavu a zodpovědnost vůči všemu a všem ve vaší rodině, nic se nemění na tom, že se čas od času musíte přiklonit i k činnosti, jakou je úklid domácnosti.

Čemu byste však měli věnovat i každodenní pozornost, je péči o vaši toaletu. Pokud ji budete čistit každý den, nebude vás její drhnutí stát tolik času a budete mít dobrý pocit z toho, že vcházíte do čistého prostředí a prospějete tak i vašemu zdraví, kdy se nebudete vystavovat denně miliónům bakterií.
červené obklady

Základní čištění

V záchodové míse se tvoří nejen bakterie a viry, ale i viditelné usazeniny, které jsou nedostatkem pravidelného mytí. Vždy je potřeba ji pečlivě vydrhnout kartáčem, který je na ni určený, a to za použití čistícího prostředku. Největší „zlo“ se však ukrývá pod jejím okrajem. Tam, kde se stěží dostaneme a prakticky tam ani nevidíme, se usazují největší nečistoty.

Při častém mytí vám půjde samozřejmě vyčistit snadno a bez větších potíží, problém ale nastane ve chvíli, kdy toto podstatné místo zanedbáte. Pak budete nuceni k tomu, pořídit si vysoce chemické přípravky, které necháte působit a pustíte se do drhnutí.

TIP – Pokud je to i váš případ, spoléhejte na přípravky, které používá úklidová firma. Seženete je ve specializovaných úklidových potřebách a disponují velkou sílou a účinkem. A ulehčíte si s nimi spoustu práce!
růžový rozprašovač

Domácí „bomby“ do WC

Tak jako všechno, tak i na čištění toalety dnes můžete použít suroviny, které máte běžně doma. Jedná se o „přírodní“ cestu k tomu, jak uchovat vzhled, vůni a čistotu vaší toalety naprosto perfektní.

1.    Soda, kyselina citrónová, voda (a případně nějaký esenciální olej – nemusí být). Smícháním těchto surovin získáte kaši. Tu si nejlépe naplňte do formiček (ideální jsou silikonové) pro získání jednotlivých tablet. Nechte působit přibližně 4 hodiny, ať mají čas ztvrdnout – a pak je vyklopte. Jednou týdně hodíte jednu z nich do toalety, která se díky nim nádherně vyčistí. Zbytek uchovávejte v uzavřené nádobě.

2.    Coca cola! Ta je vychytávkou číslo jedna, a to v mnoha oblastech úklidu. Pokud ji však nalijete (přibližně jeden litr) do WC a necháte působit přes noc, uvidíte, jaký zázrak se stane. Navíc, je to levný způsob, jak vyzkoušet účinnou látku, která funguje – a bez práce!

I když máte nespočet povinností, práce nad hlavu a zodpovědnost vůči všemu a všem ve vaší rodině, nic se nemění na tom, že se čas od času musíte přiklonit i k činnosti, jakou je úklid domácnosti. Čemu byste však měli věnovat i každodenní pozornost, je péči o vaši toaletu. Pokud ji budete čistit každý den,…