Oslava MDŽ na koberci

Oslava MDŽ na koberci

Mezinárodní den žen je svátek, který se slavil již za socialismu, a v některých případech dokonce zavdával k příčinám požívat větší množství alkoholických nápojů. Takové oslavy pak končily obvykle nějakým malérem a rozhodně nepřinášely nic dobrého zejména samotným oslavenkyním. Což to takhle změnit a pojmout úplně jinak – bez alkoholu? Můžete to třeba nastínit tak, jak by vám to doporučovali příznivci Feng Shui – v minimalistickém duchu.

ručně tkaný koberec

Základ oslavy bude tvořit pohoštění, ale nikoli u konferenčního stolku, nýbrž na koberci – přímo na podlaze. K tomuto účelu využijete malé sedací polštářky či sedáky a rozmístíte je po obvodu místnosti tak, aby všichni seděli pokud možno v kruhu anebo v oválu. Do centrální části pak umístíte občerstvení a je-li zde dostatek místa, pak může prostor posloužit pro rozložení hracího plánu deskových her.

Lidé rozmístění v kruhu mají k sobě blíž, lépe tu proudí energie a nevázne zábava. Mnohdy atmosféra získá na větší atraktivitě, nežli někde u stolu při posezení v křeslech. Na zemi se také dá lépe odpočívat, v polosedu, v leže na boku, na zádech či na břiše, můžete tu lépe s přáteli klábosit, prohlížet fotografie nebo hrát karty.

koberec na podlaze

Koberec musí být čistý

Jistě vám nemusíme připomínat, že koberec pro jakoukoli společenskou oslavu musí být čistý a voňavý. Zašlapané skvrny a odér připomínající týden nošené ponožky nejsou dobrou vizitkou. Před uspořádáním akce a sezváním vašich hostů pozvěte domů nejprve úklidovou firmu, které se postará o čištění koberců na profesionální úrovni.

Strojní čištění koberce jej zbaví všech nečistot i zápachu, s nimiž si neporadí běžný vysavač, vysavače nezvládnou nasát úplně vše, co se mezi vlákny usadí, nedokáže to ani ten nejvýkonnější stroj. Pro důkladné vyčištění koberce potřebujete naopak speciální mechanismus na čištění koberců v Praze, např. systém Rotovac, který sklízí na trhu obrovský úspěch díky skvělým recenzím.

Mezinárodní den žen je svátek, který se slavil již za socialismu, a v některých případech dokonce zavdával k příčinám požívat větší množství alkoholických nápojů. Takové oslavy pak končily obvykle nějakým malérem a rozhodně nepřinášely nic dobrého zejména samotným oslavenkyním. Což to takhle změnit a pojmout úplně jinak – bez alkoholu? Můžete to třeba nastínit tak,…