Obal na Huawei P30 Lite může být ve tvaru kapesního zápisníku

Obal na Huawei P30 Lite může být ve tvaru kapesního zápisníku

Pouzder a obalů na mobilní telefony existuje celá řada, převážnou většinu tvoří výrobky pro každodenní běžné nošení v zavazadlech či po kapsách a menší počet zaujímají speciální produkty určené pro sport a do obtížného či nebezpečného terénu, kde pod vlivem povětrnostních podmínek telefonům hrozí i trvalé poškození. Odmysleme si nyní ty speciály a věnujme se jednomu z nejoblíbenějších pouzder, známému pod názvem „knížka“.

mobil na klávesnici

Co dovede knížka

Knížkové pouzdro na mobilní telefony se velmi dobře prodává, povědomí o těchto výrobcích se rozšířilo mezi zákazníky velmi rychle již před mnoha lety a zdá se, že bude patřit k nejoblíbenějším i nadále. Co taková „knížka“ dovede a co od ní můžeme očekávat?

knížkové pouzdro

Zabrání povrchovému poškození telefonu – poškrábání, praskliny skeletu i dotykového displeje – tomu všemu dokáže knížkový obal Huawei P30 Lite zabránit. Jediné, na co musíte dávat pozor, jsou otřesy, což ovšem platí pro každé elektronické zařízení. Před otřesy telefon neochrání v podstatě žádné pouzdro, do určité míry pouze speciální výrobky určené pro stavbaře a další průmyslová odvětví, kde hrozí častý pád telefonu na zem z větší výšky.

Bude vás dobře reprezentovat – ačkoli je to výrobek velmi levný a jde prakticky o spotřební zboží, velmi dobře vypadá, ať už s ním vyrazíte do společnosti, nebo jej máte v ruce jen v obchodě, na ulici, nebo na výletě do přírody. Svým vzhledem skutečně připomíná knížku nebo kapesní diář, a když se strefíte do vhodné barvy, může být neuvěřitelně elegantní.

Spolehlivý materiál – převážná většina těchto obalů na mobily je zhotovena ze stoprocentního polyuretanu, jehož struktuře se říká „eko-kůže“. Má mnohem lepší vlastnosti, než koženka, která se vyráběla z polyuretanu v kombinaci s PVC, jde hlavně o delší životnost, odolnost vůči otěru, větší pevnost v tahu, menší lámavost a hlavně vysokou prodyšnost.

A právě prodyšnost je zásadní vlastností, s níž je telefon lépe chráněn vůči vysrážené (kondenzované) vodní páře. U koženkových obalů by se vlhkost udržovala uvnitř a tím by mohlo dojít k poškození telefonu.

Pouzder a obalů na mobilní telefony existuje celá řada, převážnou většinu tvoří výrobky pro každodenní běžné nošení v zavazadlech či po kapsách a menší počet zaujímají speciální produkty určené pro sport a do obtížného či nebezpečného terénu, kde pod vlivem povětrnostních podmínek telefonům hrozí i trvalé poškození. Odmysleme si nyní ty speciály a věnujme se…