Návrat k přírodoléčebným praktikám

Návrat k přírodoléčebným praktikám

Když se od lékaře dozvíme, že máme zvýšenou hladinu cholesterolu, tak už víme, že je tu i riziko onemocněním srdce, cukrovky, může nás postihnout nejenom mozková mrtvice. Omílaná fráze že „zdraví máme jen jedno“ je bohužel pravda a měli bychom si to uvědomovat od dětství.

Naštěstí mnozí z nás se o své zdraví zajímají a využívají ve svém jídelníčku prospěšné přírodní tuky. Jedním z nich je .
lněné kytice.jpg

Tuky obsahují nasycené mastné kyseliny, které naše tělo potřebuje. Týká se to tvorby buněčných membrám, tvorby steroidních hormonů, vitamínu D. Cholesterol je součást každé naší buňky (steroidních hormonů). Pomáhá našemu tělu zpracovávat tuky a tím je samozřejmě nepostradatelný. Ale pokud je jeho koncentrace vysoká, tak škodí. Proto bychom si tuky měli vybírat a množství nepřehánět.

Jedním z dalších tuků, který je doslova pro naše tělo lékem, je

lněný olej, lisovaný za studena.

Obsahuje velmi vysoké množství mastných kyselin omega 3, které naše tělo nutně potřebuje, aby bylo zdravé a mělo stále dostatek energie. Například pomáhá při léčbě cukrovky 2 typu, roztroušené skleróze, revmatických zánětech, některých chorob ledvin, a určitě po něm nepřiberete. Mastné kyseliny Omega 3 mají protizánětlivé a protirakovinné účinky (např. kůže, tlustého střeva, prsů).

kvetoucí len.jpg

Jak zdravě můžete lněný olej využívat? Není určen na tepelné zpracování, je vynikající při přípravě různých salátů a zeleninových nápojů. Lněná semínka si před konzumací rozdrťte, protože se jinak nestráví. Pokud chcete něco dobrého pro své zdraví udělat, tak u oleje, tak lněných semínek je doporučená dávka 1 – 2 lžíce denně.

Co je důležité: čistý lněný olej-lisovaný za studena, Kupujte ho vždy kvalitní a čerstvý. Láhev s olejem uchovávejte v chladničce.

Když se od lékaře dozvíme, že máme zvýšenou hladinu cholesterolu, tak už víme, že je tu i riziko onemocněním srdce, cukrovky, může nás postihnout nejenom mozková mrtvice. Omílaná fráze že „zdraví máme jen jedno“ je bohužel pravda a měli bychom si to uvědomovat od dětství. Naštěstí mnozí z nás se o své…