Koupelny

Koupelny

Koupelna je nezbytná samozřejmost každého bytu či domu. Ač se nám to nezdá, trávíme v ní zásadní části dne. Nikdo by přeci nechtěl, aby hned po ránu, když vstane z postele, či večer těsně předtím, než jde spát, ho koupelna nějakým způsobem odpuzovala.
Ráno je to jedno z prvních míst pro nastartování nového dne, chceme tedy, aby byla dostatečně funkční, vzdušná a příjemně laděná. Tím nám nastartuje další den.
wc v koupelně

Barevnost

Každý z nás je jiný a preferuje jiné typy barev, všeobecně jsou ale dva typy koupelen, které se vyskytují. Jedny jsou laděné do jemných, světlých tónů a dýchá z nich na vás přímo takový ten relax, uvolnění a pozvolnost.
Zatímco druhým typem jsou koupelny oproti předchozím poněkud výraznější. Obvykle jsou vedeny alespoň v jedné či více intenzivních a sytějších barvách. Ale právě tímto vás tato koupelna nabije na celý den a právě pro někoho je toto typ relaxace a uklidnění, které ho na druhou stranu drží ve střehu.
medvídek v koupelně

Vybavení

Co do vybavení – i zde platí všeobecné pravidlo, že méně je více. V kurzu jsou vzdušné a přesto elegantní koupelny, kdy jsou zde minimální úložné prostory nebo alespoň velice dobře řešené tak, že nevypadají jako by celou koupelnu zabíraly.
V dnešní době je navíc přemíra nejrůznějších sanitárních keramik, které jsou i přímo tvořeny do různých typových sérií. Takže je můžeme rovnou zakoupit, popřípadě kombinovat sami z několika druhů.

Poslední dobou jsou nejvíce v módě minimalistická umyvadla, pokud jde o menší koupelny. Jsou více placatá, oproti klasickým umyvadlům a přesto se vám pod ně mohou vejít ještě další věci, v případě, že potřebujete nějaké další úložné prostory.

Pokud však máte dostatečně velkou koupelnu, jsou dělaná i větší umyvadle nebo pro větší komfort i dvojumyvadla. V tomto případě se můžete i zamyslet nad stylem vany. Někdo preferuje vanu se zástěnou, ze které se rázem může stát sprchový kout. Jiní mají zase rádi vany obezděné, ale za zmínku stojí i fantastické samostatně stojící vany. Jde tedy čistě jen o váš vkus.
oválná vana
Co do sprchových koutů, tak v poslední době se stávají oblíbené skleněné s vodotěsnými skleněnými dveřmi. V samotném prostoru to vypadá nejen elegantně, ale také velice vzdušně, protože sklo propouští veškeré světlo a nikde nemáte tmavý kout.

Osvětlení volte s rozmyslem. Celá místnost by měla být nasvícena tak, abyste měli dostatek světla nad zrcadly, kde pravděpodobně hlavně dámy tráví více času. Další světla rozmístěte tak dobře, aby byla osvícená celá koupelna, v případě mokré podlahy bude všude dobře vidět a předejdete uklouznutí.

Detaily


Tak jako v celém bytě, či domě, tak i tady platí, že detaily dělají celek. Proto pozorně vybírejte nejen větší kusy, ale například i takové úchytky na dvířka, vypínače, kohoutky, a další. Zbytečně nekombinujte příliš vzorů, barev a povrchů a výsledek bude určitě stát za to!

Koupelna je nezbytná samozřejmost každého bytu či domu. Ač se nám to nezdá, trávíme v ní zásadní části dne. Nikdo by přeci nechtěl, aby hned po ránu, když vstane z postele, či večer těsně předtím, než jde spát, ho koupelna nějakým způsobem odpuzovala. Ráno je to jedno z prvních míst pro nastartování nového dne, chceme…