Jak správně posuzovat recenze brokerů

Jak správně posuzovat recenze brokerů

Snad každý chápe, že investování na finančních trzích, ať už akciových, opčních či jiných, není bez rizika. Vždy je tu poměrně velká možnost, že o své peníze přijdeme. Abychom tomu předešli, využíváme služeb profesionálních finančních poradců či brokerů, zejména pokud teprve začínáme.

Problém je, že podobně jako u ostatních profesí nejsou všichni brokeři stejně schopní a kvalitní. Pokud tedy chceme mít jistotu, že uspějeme, je dobré najmout toho nejlepšího. Jak ale poznáme, který to je?

 vyplňování ukazatele spokojenosti

Jednou z možností je podívat se na výčet jeho úspěchů. Velmi dobré je také zjistit, jaké s ním mají zkušenosti jeho současní i bývalí klienti. A je pravdou, že najít recenze brokerů není v dnešní době internetu nic složitého. Stačí se tedy na ně podívat a hned zjistíme, zda bychom danému člověku měli své peníze svěřit, ne?

Tak jednoduché to však není. Jakmile stránku s recenzemi otevřeme, zjistíme, že lidé mají pozitivní i negativní zkušenosti, a že si jednotlivé příspěvky mohou i protiřečit. To nás může zmást, neboť není jednoduché se v tom vyznat. Co tedy dělat?

V první řadě bychom se měli zajímat o převažující tón. Je více příspěvků pozitivních či negativních? Jaké je celkové průměrné hodnocení? Je totiž potřeba si uvědomit, že sem může psát nejen skutečný nespokojený zákazník, ale například i konkurence, která chce daného člověka poškodit.

udělování celkového hodnocení

Ovšem obráceně to platí také – onen člověk si může zaplatit lidi, aby mu tam psali pochvalné recenze a dávali vysoké hodnocení. Je tedy v našem nejlepším zájmu ignorovat oba extrémy a řídit se příspěvky, které jsou někde mezi.

Pokud je zde vypsáno, co oněm lidem vadilo či naopak pro ně bylo pozitivní, je dobré se podívat, zda se toto opakuje i u jiných uživatelů. Pak si totiž můžeme být jisti, že onen broker skutečně takový je.

Jistě, není to nich jednoduchého, se v tom vyznat. Ovšem je potřeba si uvědomit, že jde o naše peníze. A o ty rozhodně nechceme špatným rozhodnutím přijít.

Snad každý chápe, že investování na finančních trzích, ať už akciových, opčních či jiných, není bez rizika. Vždy je tu poměrně velká možnost, že o své peníze přijdeme. Abychom tomu předešli, využíváme služeb profesionálních finančních poradců či brokerů, zejména pokud teprve začínáme. Problém je, že podobně jako u ostatních profesí nejsou všichni brokeři stejně schopní…