Jak na financování vašeho nového či ojetého auta

Jak na financování vašeho nového či ojetého auta


Automobilový průmysl patří mezi páteř průmyslové výroby. Na existenci dopravních prostředků závisí prakticky veškerá lidská činnost soudobé společnosti, jen si představte, že budete poptávat stěhování bytu a namísto nákladního auta s návěsem dorazí před váš dům dřevěný žebřiňák tažený koňmi. Jako recese je to samozřejmě zcela perfektní a neotřelý nápad, ale pro přestěhování vybavení třípokojového bytu se starožitným nábytkem je to docela mimo realitu.

nohy z auta

Podobným způsobem lze nahlížet i na prodej osobních aut. Ta jsou v řadě případů nutnou podmínkou pro provozování podnikatelských aktivit a mnoho lidí se bez auta neobejde na venkově, kde je obecně problém s veřejnou dopravou, což potvrzuje i rušení některých autobusových linek či železničních tratí. A konečně jak jinak se chcete dopravit na dovolenou k moři, nechcete-li zažít něco podobného, co „účastníci zájezdu“ ve stejnojmenném filmu? Sice přijdete o zážitek s řidiči „Karlem a Karlem“, ale přece jen je vlastní soukromí v autě k nezaplacení.

retro auto

Jakmile se jednotlivec či rodina rozhodnou jít cestou vlastního auta, mají dvě možnosti jeho financování. A sice financování auta v hotovosti v plné výši ihned, anebo na splátky. Jakmile ale vyslovíte výraz „splátky“, máte před sebou dva či tři typy tohoto nákupu, což je klasický úvěr, finanční leasing nebo operativní leasing. Nákupy na splátky se liší v mnoha směrech, v první řadě úrokovou sazbou, smluvními podmínkami a vlastnictvím auta po dobu trvání leasingové či úvěrové smlouvy.

Tato problematika je poměrně složitá, a co leasingová společnost, to jiné podmínky, proto se vyplácí porovnat mezi sebou více subjektů, vyzkoušet leasingovou kalkulačku a hlavně se zajímat o smluvní záležitosti, z nichž je zcela zjevné, jaké jsou vaše povinnosti a práva. Vyplatí se také klást zpočátku raději více dotazů, než se pak kvůli nedorozumění dostat do zbytečných problémů.

Automobilový průmysl patří mezi páteř průmyslové výroby. Na existenci dopravních prostředků závisí prakticky veškerá lidská činnost soudobé společnosti, jen si představte, že budete poptávat stěhování bytu a namísto nákladního auta s návěsem dorazí před váš dům dřevěný žebřiňák tažený koňmi. Jako recese je to samozřejmě zcela perfektní a neotřelý nápad, ale pro přestěhování vybavení třípokojového…