Dobrodružná dovolená pryč od lidí

Dobrodružná dovolená pryč od lidí

Velké množství možností se neskrývá pouze v technologiích, ale také ve volnočasových aktivitách. V poslední době se mluví hodně o mobilních domech, , se kterým leccos ušetříte a nemusíte zažívat stereotyp ze stále stejného místa a prostředí. Mobilní stavby představují ale celkem vysokou investici, a ne každý je chce nebo si je může dovolit. Jako krátkodobou alternativu můžou posloužit karavany, se kterým si vyjedete někam klidně hodně daleko a v jednom voze se můžete pohodlně vyspat, koukat na televizi nebo si uvařit domácí kuchyni, na kterou jste zvyklí.
táborák v kempu.jpg

Na motivy amerických filmů

Spojené státy americké se táhnou od západu na východ celého amerického kontinentu, a právě Američané chtějí prozkoumávat zajímavá místa v jednotlivých státech USA. Na téměř deseti miliónech čtverečních kilometrů se nacházejí desítky národních parků a tisíce pamětihodností, a právě karavan spoustu obyvatel využívá na svoji dovolenou, pokud se rozhodnou neopouštět svoji zemi. Takovýto scénář objevíme také v několika amerických filmech, kdy se typická průměrná rodinka vypraví na výlet či prázdniny obytným vozem. Nejenom Češi se rádi Amerikou inspirují a chtějí podnikat podobné činnosti jako lidé za velkou louží.
Česká republika je samozřejmě mnohonásobně menší a mnohdy obytný vůz postrádá svůj smysl a účel, proto málo obyvatel vlastní svůj vlastní karavan, ovšem oni si ho však nemohou vynachválit. Berete si totiž s sebou svůj malý domov, kde máte vše potřebné, od kuchyně a koupelny až po postel, nádobí a pohovku. Máte tak vše při ruce a nemusíte vláčet s sebou kufry do auta a strachovat se, že jste spoustu věcí zapomněli.
obytný vůz u louky.jpg
Půjčovny obytných vozů
Pro ty, které nebaví každým rokem jezdit k moři a vyvalovat se na pláži nebo naopak lézt po hřebenech hor, představuje právě netradiční a originální dovolená nový impulz do volného času. Karavan si půjčíte v půjčovně i pod tisícovku za den, cena se liší samozřejmě hlavně stářím a vybaveností vozidla, dále také rozdíly najdete v jednotlivých půjčovnách. Obytným vozem si jednoduše dojedete na vámi určené místo a strávíte tak skvělou dovolenou, navíc opustíte vír velkoměsta a jednoduše se ocitnete na místech, kde jediným pánem je pouze příroda.

Velké množství možností se neskrývá pouze v technologiích, ale také ve volnočasových aktivitách. V poslední době se mluví hodně o mobilních domech, , se kterým leccos ušetříte a nemusíte zažívat stereotyp ze stále stejného místa a prostředí. Mobilní stavby představují ale celkem vysokou investici, a ne každý je chce nebo si je může dovolit. Jako…