Dětské lampičky

Dětské lampičky


Co umístit děťátku k postýlce nebo posteli na noční stolek bývá vážným tématem diskusí na sociálních sítích v různých mateřských skupinách. Nabídka je široká, ale vybrat si není jednoduché. Většinou chceme, aby lampička splňovala hned několik kritérií a také aby se dítěti líbila nebo se hodila k celkovému vzhledu pokoje.
noční lampičky.jpg

Kritéria pro výběr lampičky

·         Bezpečná
Asi nejdůležitější kritérium, zvláště pokud máte opravdu malé děti, které rády zkoumají a občas něco shodí na zem. Dítě by se nemělo o lampičku spálit nebo se pořezat o střepy ze žárovky. Ideální jsou proto LED diody, které se jen tak nerozbijí. Měla by být také lehká, aby dítě nezranila, shodí-li si ji na sebe.
·         Automatické vypínání
Pokud dítěti necháme svítit, aby se mu lépe usínalo, tak je optimální lampa s automatickým vypínáním po určitém čase. Abychom nemuseli do pokoje znovu chodit nebo na vypnutí nezapomněli.
·         Různá intenzita světla
Silnější pro čtení a hru v posteli a slabší pro usínání nebo pro svícení v noci, když je třeba jít na záchod. U miminka vám slabší světlo pomůže při kojení a manipulaci s kojencem a zároveň ho příliš neprobudí. Ani vás.
·         Dobíjecí
Bezdrátovou lampičku snadno kamkoliv přemístíte a dítě nebude moci vytahovat kabel ze zásuvky a strkat do ní něco jiného. Dobíjení funguje různými způsoby, záleží na konkrétní lampičce.
tapeta za postelí.jpg
·         Zajímavý tvar
Do dětského pokoje se hodí tvary různých zvířátek nebo dětských hrdinů z pohádek, případně další dětské motivy. Výrobci se předhánějí v jejich distribuci na trh. Větší dítě nechte z vhodných modelů vybrat, menšímu ji vyberte vy, bude mít radost určitě ze všeho. Jen zvažte, na jak dlouhou dobu lampičku pořizujete, jestli bude za pár let ještě pro potomka vhodná nebo na ni bude už velký. Nebývá to ale nijak závratná investice. Zrovna tento kus vybavení pokoje můžete obměňovat poměrně často.

Co umístit děťátku k postýlce nebo posteli na noční stolek bývá vážným tématem diskusí na sociálních sítích v různých mateřských skupinách. Nabídka je široká, ale vybrat si není jednoduché. Většinou chceme, aby lampička splňovala hned několik kritérií a také aby se dítěti líbila nebo se hodila k celkovému vzhledu pokoje. Kritéria pro výběr lampičky ·         Bezpečná Asi nejdůležitější…