Maledivy a jejich divy

Maledivy a jejich divy

Maledivy jsou zemí, která se počítá mezi nejplošší a nejníže položené státy světa. Zároveň patří mezi velice vyhledávané cíle pro turisty. Maledivy vytváří řetěz z celkem devatenácti korálových ostrovů, které se nacházejí v Indickém oceánu, na jihozápad od Indie a Srí Lanky. Hlavní město Malediv se nazývá Male a pokrývá celý ostrov, který nese stejné jméno. Pouze toto hlavní město je městem Malediv, dále jsou pak nejosídlenější ostrovy:
· Hithadhoo
· Fuvammulah
· Kulhudhuffushi
· Thinadhoo
ráj maledivy

Krásy Malediv

Maledivy by se dali s klidem nazvat zemí, která oplývá:
· sluncem
· jemným a bělostným pískem
· kokosovými palmami
· pestře kvetoucími a nádherně vonícími křovinami
· bohatým podmořským světem
· prázdnými plážemi
· neuvěřitelně čistým a příjemně teplým mořem
· dobrým jídlem
maledivy pláž

Díky své poloze v rovníkovém pásmu a rovněž stálému počasí jsou Maledivy tím perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to po celý rok. Nejoblíbenějšími destinacemi, které jsou vyhledávány turisty, jsou například:
· Atol Ari
· North Male Atol
· South Male Atol
· Lhaviyani Atol
· Kaafu Atol
· Nilandhe Atol
dům nad vodou

Historie Malediv

První osídlení Malediv nastalo pravděpodobně pět set let před naším letopočtem rybáři z Indie a Srí Lanky. O Maledivách se však již zmiňují arabští obchodníci ve druhém století před naším letopočtem, kteří zde kotvili kvůli odpočinku.
· První zlom v dějinách Malediv nastal, když jejich panovník nařídil okamžitý přestup na islám. Od této chvíle vládlo Maledivám celkem šest sultánských dynastií, až do šestnáctého století, kdy přišli Portugalci. Portugalci okupovali Maledivy celých patnáct let.
· V sedmnáctém století byly Maledivy pod ochranou od Holanďanů, Francouzů a Britů.
· V roce 1796 se staly Maledivy britským protektorátem.
· Roku 1968 byly Maledivy vyhlášeny republikou.

Maledivy jsou zemí, která se počítá mezi nejplošší a nejníže položené státy světa. Zároveň patří mezi velice vyhledávané cíle pro turisty. Maledivy vytváří řetěz z celkem devatenácti korálových ostrovů, které se nacházejí v Indickém oceánu, na jihozápad od Indie a Srí Lanky. Hlavní město Malediv se nazývá Male a pokrývá celý ostrov, který nese stejné…