Informační centra – nebojte se zeptat!

Informační centra – nebojte se zeptat!

Přestěhovali jste se do nového města, navštívili jste ho jako turista nebo prostě jen potřebujete poradit? Každé město nebo zajímavá turistická oblast má svoje centrum, kde se dozvíte, co potřebujete. Většinou se nachází na dobře viditelném místě v centru a mělo by být otevřené po celý den. Během  turistické sezony (duben-září) je otevírací doba  samozřejmě rozšířena i na víkendy a státní svátky.
hory a rozcestník
Služby, které informační centra poskytují:
·         informace zaměřené na turistiku, cestovní ruch, kulturní a sportovní akce, stravování, ubytování, autobusové nebo vlakové spojení a další
·         nabídka a plánování výletů
·         pořádání exkurzí, přednášek a výstav
·         zprostředkování ubytování
·         předprodej vstupenek na vybrané akce
·         předprodej jízdenek na dálkové autobusy
·         průvodcovská služba po památkách dané oblasti
·         prodej map, pohlednic, propagačních předmětů, turistických průvodců a regionálních výrobků z dané lokality
·         služby směnárny (jen některá informační centra)
·         úschovna kol a zavazadel
·         půjčovna kol nebo koloběžek
·         propagace města/památky v různých průvodcích, na webových stránkách a na veletrzích cestovního ruchu
·         kopírování, skenování
·         veřejný internet
modrý otazník
Ne každé informační centrum musí nabízet všechny uvedené služby, ale určitě zde zjistíte odpovědi na různé dotazy. Poradí Vám s hledáním cesty na místo, které potřebujete, dají číslo na taxislužbu a další. Měla by zde být k nahlédnutí ( případně i k prodeji) mapa České republiky. Naleznou Vám pobočky a otevírací doby firem a různých institucí jako jsou banky, pojišťovny, kulturní zařízení jako jsou kina a divadla, dále adresy nemocnic, lékáren, lékařů, stanice policie a hasičů.
Informační centrum podává informace ústně telefonicky, písemně, prostřednictvím elektronických médií, atd. A je to samozřejmě bezplatná služba. 
Až si příště nebudete v cizím městě jistí kudy kam nebo jen nebudete moct něco najít, klidně se zeptejte, jistě Vám rádi poradí!

Přestěhovali jste se do nového města, navštívili jste ho jako turista nebo prostě jen potřebujete poradit? Každé město nebo zajímavá turistická oblast má svoje centrum, kde se dozvíte, co potřebujete. Většinou se nachází na dobře viditelném místě v centru a mělo by být otevřené po celý den. Během  turistické sezony (duben-září) je otevírací doba  samozřejmě…