Benevolentní ústupky ze strany nebankovních společností

Benevolentní ústupky ze strany nebankovních společností

Je obecně známo, že nebankovní společnosti jsou ke svým žadatelů v mnohých ohledech benevolentnější. Pojďme si ukázat některé ústupky, které potěší nejenom rizikové žadatele, kterým banka odmítla úvěr schválit.

  • Rychlost vyřízení úvěru

Nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu nepřekonatelné a jejich bankovní konkurenti jim mohou jen stěží konkurovat. Je to ale pochopitelné, u banky probíhá delší schvalovací proces kvůli některým nařízením České národní banky. Ta přesně definuje, za jakých podmínek můžou být úvěry schváleny a co všechno musí žadatel splňovat. Rozhodující je samozřejmě i bilance samotného žadatele, kterou ovlivňuje hned několik faktorů. Více papírování a složitá byrokracie = delší schvalovací proces.

Sjednání úvěru

Nebankovní společnosti ale velmi často schvalují půjčky pomocí online formuláře, který žadatel snadno vyplní po internetu. Celý proces tak netrvá déle než několik minut a vyhodnocení žádosti víte dříve, než si dopijete svou ranní kávu. Pokud vše dopadne kladně, peníze můžete mít k dispozici do druhého dne. Máte raději osobní přístup? Tak i na vás nebankovní společnosti myslely. Půjčku můžete samozřejmě sjednat i na některé z poboček a peníze získáte při podpisu smlouvy.

Podání ruky

  • Registr dlužníků

Pokud se potýkáte s negativním záznamem v některém z českých registrů dlužníků, na půjčku v bance musíte s největší pravděpodobností zapomenout. Samozřejmě, pokud se jedná o drobnější provinění, banka může úvěr schválit, ale například s vyšší úrokovou sazbou.

U nebankovních společností však podobný scénář naštěstí nehrozí. Na úvěr dosáhnout i tací, kterým v bankách odmítli půjčit. Nebankovní společnosti totiž velmi často do registru vůbec nenahlíží nebo neberou negativní záznam jako důvod k zamítnutí žádosti. Hypotéka bez doložení příjmu Fahd.cz zase pomůže těm, kteří nemohou nebo nechtějí dokládat výši svých příjmů.

Je obecně známo, že nebankovní společnosti jsou ke svým žadatelů v mnohých ohledech benevolentnější. Pojďme si ukázat některé ústupky, které potěší nejenom rizikové žadatele, kterým banka odmítla úvěr schválit. Rychlost vyřízení úvěru Nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu nepřekonatelné a jejich bankovní konkurenti jim mohou jen stěží konkurovat. Je to ale pochopitelné, u banky probíhá…