Bankovní nebo nebankovní úvěr? Který je lepší?

Bankovní nebo nebankovní úvěr? Který je lepší?

Bankovní i nebankovní společnosti mezi sebou vedou nikdy neutuchající boj mnohdy s nejasným výsledkem. Banky nabízí spolehlivost a jistotu, nebankovní společnosti zase benevolentnost a rychlé jednání. Tak pro kterou z těchto dvou možností se rozhodnout?

  • Rychlost vyřízení

Banky přistupují ke každé žádosti o úvěr individuálně, to může působit velmi profesionálně, ale na druhou stranu je zapotřebí podotknout, že se celý proces schvalování výrazně prodlouží. O úvěr je nutné zažádat na některé z poboček dané bance, vyjednat podmínky a vyřídit žádost a pak už jen čekat na verdikt ze strany banky.

potřesení rukou

Nebankovní společnosti pracují s automatickým schvalovacím procesem, který dokáže dobu čekání zkrátit na minimum. O úvěr je možné zažádat pomocí online formuláře a výsledek je znám během několika minut. V případě automatického procesu je ovšem zapotřebí počítat i s větší úmrtností žádostí. Pokud je úvěr schválen, žadatel může mít peníze na účtu už do druhého dne.

  • Maximální výše půjčené částky

počítání financí

V případě bank je možné si půjčit až v řádech milionů, nebankovní společnosti se specializují spíše na rychlé spotřebitelské úvěry. O ty nejčastěji klienti žádají v případě, že potřebují rychle zaplatit nečekané výdaje či jen překlenout dobu do další výplaty. Najdou se však poskytovatelé, kteří už v současné době nabízí i nebankovní hypotéky. I zde je však zapotřebí zástava nemovitosti a je potřeba počítat s vyšší úrokovou sazbou než je tomu v bankách.

  • Registry dlužníků

Pokud žádá klient o úvěr v bance a je u něho zjištěn negativní záznam v některém z registrů dlužníků, s největší pravděpodobností odejde z banky s nepořízenou. Nebankovní subjekty jsou však v tomto ohledu o poznání benevolentnější a na takové žadatele čekají přímo s otevřenou náručí. Na úvěr tak mohou dosáhnout i tací, kteří by jinak v bance neuspěli.

Bankovní i nebankovní společnosti mezi sebou vedou nikdy neutuchající boj mnohdy s nejasným výsledkem. Banky nabízí spolehlivost a jistotu, nebankovní společnosti zase benevolentnost a rychlé jednání. Tak pro kterou z těchto dvou možností se rozhodnout? Rychlost vyřízení Banky přistupují ke každé žádosti o úvěr individuálně, to může působit velmi profesionálně, ale na druhou stranu je…